< Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир помолився за мир в Україні
16.03.2018 23:51 Age: 215 days
Рубрика: Новини з єпархій, новини Україна

Всеукраїнський форум сім’ї 2018


      Дуже чисельно відгукнулось суспільство на гострі проблеми сім’ї в Україні. Адже більше половини тисячі представників релігійних спільнот, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, науковців і освітян з усіх областей України взяли участь у Всеукраїнському форумі сім’ї «Щаслива родина — міцна Україна», що проходив в «Українському домі» в Києві 14 березня 2018р.     

     Організаторами форуму стали Громадський рух «Україна за сім'ю» та Альянс «Всі разом», коаліція «Батьківство-Україна» за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров'я України».     

     У роботі форуму також взяли участь представники Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської єпархій Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з секретарем Патріархії УАПЦ о. Віталієм Даньчаком.  Від Івано-Франківської Єпархії, з благословення Митрополита Галицького Андрія, були делеговані Голова Братства Св. Ап. Андрія Первозванного о. Василь Олевич, преставники собору «Покрови Пресвятої Богородиці»  м. Івано-Франківськ та Угорницького Спасо-Преображенського монастиря.    

     Робота Форуму розпочалась Пленарним засіданням на якому доповідачі (політики, соціологи, науковці, єпископи) звернули увагу на проблеми сім'ї та дітей в Україні, зачитували привітання від Президента та Прем'єр-міністра України, наголошували на консолідації зусилля органів влади, громадськості та Церков для захисту цінностей української сім'ї та формування державної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях. Організатори представили учасникам форуму Національну сімейну стратегію для реалізації в п'яти основних сферах діяльності: в державній сімейній політиці та місцевому самоврядуванні, в освіті, в релігійному середовищі, медіа-просторі, в громадському секторі та корпоративних культурах.      

    У ході роботи в групах по областях учасники Форуму обговорювали методи створення просімейного середовища на місцях. Була схвалені ініціативи, як проведення «Маршів за сім’ю» в усіх обласних та деяких районних центрах України, організація і проведення зустрічей місцевих сімейних рухів, які допомагали б створювати у локальних середовищах програми підготовки молоді до сімейного життя, організовувати семінари і тренінги для батьків, молодіжні та сімейні табори, тощо. Результатом роботи форуму було прийняття Резолюції та представлено календарний план заходів із розвитку інституту сім'ї в Україні на 2018 рік.

    За посиланням сайту uapc.if.ua