< Вітаємо Владику Тихона з возведенням в сан Архієпископа Тернопільського і Бучацького
01.08.2018 23:51 Age: 2 yrs
Рубрика: Новини з єпархій, новини Предстоятеля

Відбувся Архієрейський собор УАПЦ


    25 липня 2018 року Божого в місті Києві в приміщенні Київської Патріархії під головуванням Блаженнішого Макарія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ відбулося чергове (літнє) засідання Архієрейського Собору на якому був присутній єпископат УАПЦ.

    На Архієрейському Соборі Предстоятелем УАПЦ, Блаженнішим Макарієм було проінформовано щодо Томоса для надання автокефалії Українському Православ'ю Матір'ю-Церквою Константинопільським  Патріархатом. Архієрейським собором було визначено направити делегацію УАПЦ в складі Предстоятеля УАПЦ, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Макарія, Архієпископа Житомирського і Поліського Володимира, Архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа, Архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона для проведення переговорів з делегацією Константинопільського Патріархату, які відбудуться 28 липня 2018 року Божого в м.Києві. 

    Також було заслухано Предстоятеля УАПЦ про звіт та підсумки по ювілейних заходах з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України та 120-річчя від Дня народження патріарха Мстислава (Скрипника). Архієрейський Собор розглянув ряд кадрових питаннь і стан в єпархіях та канонізацію нових святих та ухвалив:

    Преосвященного Тихона (Петранюка) піднести до сану Архієпископа та надати титул "Тернопільський і Бучацький";

    Преосвященнішому Геронтію (Олянському), наміснику Свято-Пантелеймонівського монастиря бути єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.