< Митрополит Андрій благословив мешканців м. Івано-Франківська у 354-ту річницю заснування міста
08.05.2016 22:25 Age: 3 yrs
Рубрика: новини з діаспори

В Українському православному центрі у Канберрі при церкві св. Миколая (УАПЦ) показали українські традиції для дипкорпусу Австралії


У столиці Австралії Канберрі з великим успіхом пройшла презентація українських культурних традицій, повідомляє кореспондент Укрінформу.  

«Ми ініціювали сьогоднішній захід у серці Австралії, щоб продемонструвати велич і багатство української культури у всіх її вимірах – музика, вишивка, духовні традиції, кухня та особливо люди», – наголосив у своєму вітальному слові Посол України в Австралії Микола Кулініч.

Захід, ініційований Посольством України в Австралії при підтримці української громади Канберри, відбувся на базі Українського православного центру, розташованого в австралійській столиці.

«Наш Центр – це не лише церква і музей, це – культурний осередок, двері якого завжди відкриті для тих, хто прагне збагатитися душею», – сказав директор Центру, настоятель української православної церкви св. Миколая о. Михайло Соломко.

В основу дня українських культурних традицій в Австралії лягло свято Великодня. Гостей заходу, з числа представників австралійської влади та дипломатичного корпусу, було ознайомлено із зразками традиційного українського вишиваного костюму із різних регіонів України, які зберігаються у Музеї релігійно-церковного та народного мистецтва на території Центру, традиціями церковного іконопису, писанкарства та духовної пісні.

Неймовірне захоплення у закордонних гостей викликала можливість власноруч розписати писанку, яку їм надали українські майстрині-художниці Леся Пукальська та Олеся Яцишин-Воррен. Не менший захват викликали українські вишиванки різних поколінь і регіонів, які одягли на свято представники української громади.

Найбільшим успіхом заходу стало живе спілкування іноземних гостей із українською громадою, яка щиро і відверто розповіла про ситуацію в Україні, про нашу боротьбу за спільні для всього світу цінності.

«Ми свідомо пішли на цей крок, звівши докупи представників влади і дипкорпус з українською громадою, бо жодна офіційна риторика не матиме такого ефекту як безпосередній голос народу», – зауважили представники Посольства України в Австралії.

Довідка:

Український православний центр у Канберрі – це осередок української громади міста, до якого входять церква Св.Миколая (УАПЦ) та Музей релігійно-церковного та народного мистецтва.

Поблизу церкви також відкрито пам’ятник «1000-ліття Хрещення України» у формі каплиці з візантійсько-українською банею, оздоблений чотирма мозаїками, що зображують Св.Андрія, Покрову Святої Богородиці, Св.Княгиню Ольгу та Св.Володимира Великого.

На території храму Св.Миколая побудовано меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-33 рр. за проектом Юрія Менцінського. 11 жовтня 1985 р. меморіал було урочисто відкрито тодішнім лідером федеральної опозиції (Ліберальної партії), згодом Прем’єр-міністром Австралії Джоном Говардом.

Світлини із Фесбук сторінки Посольства України у Австралії www.facebook.com/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%90%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%97-Embassy-of-Ukraine-in-Australia-546169938873828/