< Преосвященнійший Тихон очолив Божественну літургію та молебень у Кафедральному храмі Різдва Христового м. Тернопіль
25.02.2018 23:52 Age: 234 days
Рубрика: Новини з єпархій

В 1-шу неділю Великого посту, в Кафедральному Соборі Івано-Франківська Божественну Літургію очолив Високопреосвященнійший Андрій


     Пречистому Твоєму образу поклоняємося, Милосердний, благаючи прощення провин наших, Христе Боже; Ти бо з волі Своєї зійшов тілом на хрест, щоб визволити створених Тобою з неволі ворожої; тому вдячно співаємо Тобі: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши світ спасти. (Тропар Неділі Православ’я)  

     Торжество Православ'я святкується в першу Неділю Великого посту. Свято було встановлене в Греції в IX ст., в пам'ять остаточної перемоги над ворогами православ'я - іконоборцями. Вчення про шанування ікон, засноване на Св. Писанні і затверджене звичаєм перших християн, до VIII ст. залишалося незмінним. Але іконоборча єресь, що з'явилася в самій Греції, поширилася по багатьох країнах. Свята Церква піддалася майже 100-літньому гонінню. Всіх, хто вшановував ікони вкидали у в’язниці, піддавали тортурам і стратам. Святі ікони і мощі святих спалювалися.  

     Після VII Вселенського Собору (787 р), який затвердив шанування ікон, наступило послаблення гонінь, але тільки в середині IX ст. були звільнені з в'язниць і повернуті на колишні посади. Христолюбива цариця Феодора оголосила: «Хто не вшановує зображення Господа нашого, Пресвятої Його Матері і всіх святих, нехай буде проклятий!» Обраний Патріархом Константинопольським Мефодій, встановив тоді ж особливе святкове богослужіння. Православ'я було урочисто відновлено на службі в Софійському соборі в Константинополі в першу неділю Великого посту, яке припало на 19 лютого в 843 р. Так з'явилося святкування Торжества Православ'я.

     Цьогоріч Неділя Торжества православ'я припала на 25 день місяця лютого.

     В Кафедральному Соборі "Покрова Пресвятої Богородиці" УАПЦ м.Івано-Франківськ Божественну Літургію очолив Високопреосвященнійший Андрій митрополит Галицький Керуючий Івано-Франківською Єпархією. Його Високопреосвященству співслужили клірики Собору та інші священики Єпархії.

    Після заамвонної молитви владика Андрій відслужив панахиду за спочилими у Бозі Митрополитом Мефодієм, який упокоївся 24 лютого 2015 року та Патріархом Димитрієм, упокоївся 25 лютого 2000 року.

    Після Святої Літургії владика Андрій звернувся до парафіян та прихожан храму з повчальним словом на тему вшанування ікон, та поблагословив усіх святительським благословенням.

   За матеріалами сайту uapc.if.ua