< Перший Молодіжний молитовний сніданок в м.Києві
13.04.2018 23:51 Age: 2 yrs
Рубрика: Новини з єпархій, моніторинг ЗМІ, новини Україна

У Полтаві вшанують пам’ять патріарха УАПЦ Мстислава


    10 квітня виповнилось 120 років від Дня народження Першого Патріарха Української автокефальної православної церкви Мстислава. З цієї нагоди у Полтаві відбудеться низка заходів присвячених пам’яті цієї видатної особистості. Про це під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” повідомив архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій.

     Патріарх Мстислав (у миру Степан Скрипник) народився 10 квітня 1898 року у Полтаві. Навчався у першій Полтавській класичній гімназії, продовжував навчання в офіцерській школі в Оренбурзі. Служив у російській імператорській армії. У березні 1918 вступив добровольцем до кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка Окремої Запорізької дивізії Армії УНР, у складі якого брав участь у боях проти червоних у 1918–1919 роках. 1920-го служив у 3-й Залізній дивізії Армії УНР. За бойові заслуги одержав старшинське звання хорунжого. 1920–1921 роках був особистим ад’ютантом Головного Отамана УНР Симона Петлюри. Брав участь у церковному та громадському житті: представляв мирян у єпархіальних радах, став членом Митрополичої ради та ініціатором і головою товариства “Українська школа” у Рівному. Далі своє життя присвятив церкві. Відзначився як духовний, громадський та державний діяч. Саме він об’єднав відокремлені громади УАПЦ в Америці, Європі, Австралії у єдину церкву. Патріарха Мстислава шанують не лише в Україні, а і далеко за її межами. Пам’ятають цю велику людину і у Полтаві.

 

“Наша мета розповісти полтавцям більше про цю велику постать. Не лише як про духовного, а і державного діяча. Тому ми, як представники УАПЦ, проведемо низку заходів з нагоди 120-річча від дня народження Патріарха Мстислава. 23 квітня об 11:00 у ПУЕТ відбудеться захід присвячений цій темі. Також подібний захід ми плануємо провести у ПДПУ ім. Короленка. 28 квітня у Полтавському краєзнавчому музеї ми проведемо Урочисту академію. Також плануємо провести низку тематичних лекцій у навчальних закладах. Невдовзі у бібліотеці ім. Котляревського відбудеться круглий стіл “Величний син – великого народу”. Детальніше про заходи ви можете дізнатися на нашому сайті. Чому ми залучаємо молодь? Тому що саме молоді жити і розбудовувати нашу країну, а постать Патріарха Мстислава слугує у цьому яскравим прикладом”, – зазначив архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій.

 

     У Полтаві зберігся будинок у якому народився і провів свої юнацькі роки майбутній Патріарх. Спорудою за адресою вул. Патріарха Мстислава, 13 зараз опікується Полтавське міське православне сестринство святої княгині Ольги та УАПЦ.

 

“Історія будівлі – багатостраждальна. Її не один раз підпалювали, хотіли знести і побудувати на цьому місці бізнес-центр. Нам вдалося її відстояти, частково відремонтувати і створити у будинку музей Патріарха. Це вкрай важливо, адже Полтава – це його батьківщина”, – розповіла голова Полтавського міського православного сестринства святої Ольги Валентина Шемчук.

 

    Також, за благодійні кошти, на будівлі полтавської школи №3, де раніше була Перша чоловіча гімназія, у якій навчався Патріарх Мстислав, цій видатній людині встановлять меморіальну дошку. Її ескіз був продемонстрований присутнім на прес-конференції.

     За матеріалами np.pl.ua