< Блаженніший Макарій привітав учасників ХІХ Світового Конгресу Спілки Української Молоді
15.06.2016 22:25 Age: 3 yrs
Рубрика: Новини з єпархій

Священик УАПЦ разом із волонтерами рятують культурне надбання українського народу у зоні АТО


Після багаторазового перебування в с. Піски волонтери Місії Вмч. Юрія Переможця звернули увагу на те, що в селі залишилось велика кількість культурних цінностей, що руйнуються під впливом різноманітних факторів (обстріли, мародерство, опади...).

Як зазначив керівник Місії ієр. Максим Стрихар: "Ми звернулися з ініціативою про евакуацію державної культурної спадщини до керівництва Управління культури Донецької ОДА. Отримали підтримку та дозвіл на вивезення пам'яток, і ось, з по з 9 по 12 червня волонтери "Місії Вмч. Юрія Переможця" приступили до спасіння цінностей. Паралельно ми доставили гуманітарну допомогу бійцям Окремої тактичної групи ім. капітана Воловіка ( ДУК Правий Сектор) та 128 ОГПБр в с. Піски, Ясинуватського району Донецької області".

В селі Піски, спільно з головою Відділу культури Ясинуватьськогої РДА, бійцями підрозділу СІМІС й 128 ОГПБР були обстежені бібліотеки зруйнованих будівель школи, науково-дослідного інституту й Клубу села.

Після проведення обстежень представникми Місії св. Юрія були евакуйовані книжки та майно клубу, а також найбільш цінні ікони з церкви с. Піски.

Всі вилучені матеріальні цінності були передані на баланс Відділу культури Ясинуватської РДА.

Нагадаємо, Місія св. Юрія заснована при парафіях УАПЦ св. Юрія (ієр. Максим Стрихар) та Різдва Богородиці (митр. прот. Валерій Копійка).