< У м.Тернопіль відбулось засідання єпархіальних зборів духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ
22.09.2017 23:51 Age: 2 yrs
Рубрика: Новини з єпархій, новини Предстоятеля

Шевченкова земля вітала Предстоятеля УАПЦ


    21 вересня 2017 року, в день свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, на запрошення  Високопреосвященнішого архієпископа  Афанасія (Шкурупія), перебуваючи з Першосвятительським візитом на теренах Черкасько – Кіровоградської єпархії, відвідав релігійну громаду парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Куцівка Смілянського благочиння Черкаської області, з нагоди престольного свята.      

    На церковному подвір’ї Блаженнішого Владику зустріли з квітами церковні братчики. Першосвятителя вітальним словом в притворі храму зустрів настоятель прот. Василій Шарко, який і запросив Блаженнішого Митрополита Макарія очолити в даному храмі Божественну Літургію, піднести свої Архіпастирські молитви за мир в нашій країні, за парафіян та жертводавців парафії і всіх мешканців Смілянського краю.   

    За  Божественною Літургією Його Блаженству співслужили: Високопреосвященніший Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкасько – Кіровоградською єпархією, секретар Черкасько – Кіровоградської єпархії прот. Віталій Двірник, благочинний Смілянського району митр. прот. Михайло Шевчук, настоятель храму прот. Василій Шарко та запрошене духовенство.    

    Під час малого входу Митрополит Макарій нагородив правом носіння хреста з прикрасами кліриків єпархії: протоієрея Василія Шарка та протоієрея Андрія Буця.     

    Наприкінці Літургії Предстоятель УАПЦ, висловловив вдячність Владиці Афанасію, настоятелю і парафіянам даної церкви за старання у розбудові УАПЦ на Черкащині, за стійкість у вірі та незламність їхнього патріотичного духу. Також Блаженніший Митрополит Макарій нагородив високими церковними нагородами меценатів і жертводавців парафії.        

    У свою чергу, зі словами подяки Предстоятелю звернувся архієпископ Афанасій, який подякував Блаженнішому Владиці за Першосвятительські відвідини Черкаської землі та принесену спільну безкровну жертву в день храмового празнику.     

   Святкування завершилось Хресним ходом навколо храму, помазанням вірних освяченим єлеєм та уставним многоліттям.   

   По завершенні всіх урочистостей, Блаженнішого Митрополита Макарія щиро привітав на Смілянщині - голова Смілянської районної ради Грошев Володимир Володимирович.