< Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій освятив новий престол та звершив чин оновлення храму в с.Поповичі Львівської єпархії
16.11.2018 22:51 Age: 2 yrs
Рубрика: Новини з єпархій

Презентація АНТОЛОГІЇ ПАТРІОТИЧНОЇ МОЛИТВИ у Львові


     14 листопада 2018 року Божого, в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація книги Єпископа Херсонського і Миколаївського Бориса УАПЦ - (Володимир Харко) "Україно молюся за тебе. Антологія патріотичної молитви". Книга, у якій зібрано сотні молитов за Україну, за Українську Церкву, за український народ. Справді неоціненна праця, яка немає аналогів в Україні на даний час.

      На завершення презентації Владика Борис звернувся до присутніх зі сльозами подяки: "Щиро дякую ректорату університету в особі проректора п. Лозинського М.В., представникам економічного факультету та рідної кафедри менеджменту, рідному Старопігійному Братству, ректору Семінарії УАПЦ митр. прот. Василю Луцишину, викладачам та семінаристам, котрі прибули з благословення Блаженнішого Макарія, представникам інших конфесій, рідним та усім учасникам презентації антології патріотичної молитви. Хай Господь усіх благословить"

Коротка анотація збірника "Україно, молюся за тебе: Антологія патріотичної молитви"

Упорядник: єпископ Борис (Володимир Юрійович Харко). Херсон, 2018. – 800 с. Анотація

У збірнику здійснена спроба систематизації молитов за Україну, народ, Церкву, мир, що містить молитви, молебні, акафісти, молитовні пісні, поетичні молитви українських та сусідніх авторів. Любов до земної Батьківщини обумовлюється в християнстві, як і в аврамістичних релігіях, заповіддю Божою шанування батька та матері, щоби було добре і довго жити на землі. Відповідно і кожен народ у своїх молитвах просить не тільки про своїх земних батьків, про своїх дітей, родичів, друзів наставників, але просить і про свою земну Батьківщину, її добробут, розквіт, визволення від поневолювачів, негараздів марних гріховних віянь світу. Зовнішня агресія завжди актуалізує таку патріотичну молитву вірних, що видозмінюється і щодо захисників, і щодо духовних та світських урядників, наставників, подвижників, добробуту Церкви, держави, родини і гідності особи.

Пропонована антологія патріотичної молитви поєднує різних українських авторів – від святителів традиційних конфесій до небайдужих мирян, а також пропонує зразки молитов наших сусідів за Батьківщину, християнських авторитетів за мир. Це ще раз підкреслює, що почуття любові до Батьківщини є універсальним, Богом благословенним, таким, що розвиває людську гідність та прагнення до ідеалів. Деякі молитви переписують з молитовника в молитовник, забуваючи вказати автора чи першоджерело (як, наприклад, молитва за Україну Патріарха Мстислава, чи ряд молитов митрополита Андрея), деякі при цьому модифікують чи актуалізують. Однак до таких процесів варто ставитись позитивно – молитви набувають народного характеру, популяризуються, а, отже, справді стають затребуваними.

Антологія містить також розділ „католицькі молитви”, що сформований не з огляду на авторство, але на відображення віронавчальних відмінностей. Протестанти представлені в антології переважно у розділі пісень, натомість молитви сучасних очільників Церков подані у відповідних рубриках.

Окремо розміщені різні молитовні чини, починаючи від Могилянського періоду і до сучасних екуменічних молебнів, акафістів до улюблених українцями свят чи святих. Всіх їх також об’єднує тема любові до народу, Церкви, захисників чи спільної подяки за добродійство Бога з нагоди державних свят.

Надзвичайно цікавими є розділи церковних пісень та поетичних молитов, що виникли спонтанно у процесі підготовки видання і є, можливо, найменш систематизованими. Однак саме ці твори найшвидше популяризуються церковними народними хорами, що супроводжують своїм співом не тільки богослужіння, але й різноманітні фестивалі, громадські заходи, паломництва чи подорожі, а окремі авторські естрадні твори стають народними і перекочовують до храмового співу.

Сподіваюсь, видання посприяє єдності християн довкола земної Батьківщини з тим, щоби осягнути жертовною любов’ю до ближніх і Батьківщину Небесну! Для небайдужих молитовних сердець

     Дякуємо Владиці Борису за таку важливу працю та бажаємо нових досягнень. Ця книга "Україно молюся за тебе" має бути доступною для широкого кола читачів і відповідно запрошуємо меценатів та спонсорів долучитися до благородної і такої потрібної справи - донесення патріотичної молитви до українського люду і особливо до молоді.