< В Карпатському університеті та Українській богословській академії проведено наукові читання приурочені 84-м роковинам Голодомору-Геноциду української нації в 1932-1933 рр. в Україні
25.11.2016 03:43 Age: 2 yrs
Рубрика: новини Україна

Предстоятель УАПЦ відвідав ювілейне засідання ВРЦІРО, яке пройшло у стінах Верховної Ради України


24 листопада 2016 у Верховній Раді України відбулося урочисте, ювілейне,  засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. В засіданні взяв участь спікер Парламенту А. Парубій та народні депутати. В цьому році Рада відзначає двадцятилітній ювілей від дня її створення. 

На зустрічі йшлося про питання духовності, релігійних свобод і про діяльність релігійних організацій, яка б була спрямована на зміцнення держави і моральних основ суспільства. Усі висловилися за посилення діалогу між владою і суспільством.

Спікер Парламенту Андрій Парубійпривітав членів ВРЦіРО з ювілеєм, а також подякував за активну підтримку України. Всеукраїнська Рада Церков підтримує знедолених людей, які постраждали внаслідок війни, як це було на останньому засіданні в Краматорську. Голова Верховної Ради подякував Церквам за благодійність та підтримку як Збройних сил, так і постраждалих внаслідок російської агресії мирних мешканців України.

Також Андрій Парубій розповів про нещодавній візит до Туреччини, де, він мав зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Як повідомив спікер Парламенту, Патріарх добре обізнаний із ситуацією в релігійній сфері України. Варфоломій прийняв запрошення відвідати Україну та зустрітися з представниками Церков і релігійних організацій.

Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарійговорив про необхідність швидко прийняти Закон №5050, стосовно статусу не прибутковості релігійних організацій, оскільки очолювана ним Церква має проблеми з реєстрацією статутів. Він наголосив, що не може співпрацювати з владою (Президентом, Прем`єр-Міністром, Головою Верховної Ради України), хоча визнав, що проблем в комунікації з державними службовцями Міністерства культури та депутатами комітету культури і духовності в нього немає.

Нагадаємо, що протягом свого двадцятилітнього функціонування ВРЦіРО активно займається не тільки релігійними питаннями, але також висловлює колективну позицію відносно проблем, що турбують суспільство.

Так, члени Ради Церков в березні 2013 відвідали Брюссель, де з представниками Європейського союзу обговорювали умови та перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Активну позицію продемонструвала Рада і під час Революції Гідності. Вже 10 грудня після перших широкомасштабних сутичок протестуючих з правоохоронцями ВРЦіРО виступила з заявою, де народ України закликала утриматися від провокацій, а владу покарати тих, хто вчинив протиправні дії.

Після були заклики припинити насильство після перших смертей на Майдані. Неодноразово ВРЦіРО була ініціатором політичних перемовин між владою та опозицією, сама виступала у перемовинах з тодішнім Президентом України, засуджувала вбивства протестувальників,підтримувала цілісність країни, виступала на підтримку легітимності нової влади, зверталася до світового співтовариства за підтримкою України тощо.

Загалом представники ВРЦіРО беруть активну участь у житті як держави так і суспільства. Вони разом з народними депутатами та громадськими експертами працюють над законопроектами, що пов`язані з релігійною тематикою, як наприклад, щодо військового капеланства.

Слід зазначити, що згідно з Положенням ВРЦіРО, остаточну редакцію якого було затверджено 11 грудня 2007 року, членство в Раді можна отримати подавши заяву, яку потім буде розгляну членами Ради. З 2007 року і до тепер у складі ВРЦіРО перебуває 19 членів (18 конфесій та 1 міжцерковна релігійна організація), однак в Україні на сьогоднішній день представлено 55 конфесій. Вочевидь не всі з них представлені у ВРЦіРО, можливо саме тому, деякі з нихвирішили об`єднатися у нещодавно утворену Всеукраїнську релігійну раду. Ця організація має на меті об`єднувати релігійні меншини, що не увійшли до складу ВРЦіРО.

 Довідка. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) була утворена у грудні 1996 року, як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган з метою об’єднання зусиль Церков і релігійних організацій з духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, участі в розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин, здійснення комплексних заходів добродійного характеру. Усі рішення ВРЦіРО приймаються тільки на основі консенсусу.

Джерело http://risu.org.ua/