< Архиєпископ Афанасій відвідав громаду УАПЦ с. Зачепилівка на Полтавщині
29.07.2016 22:25 Age: 4 yrs
Рубрика: звернення, Новини з єпархій

Офіційне роз'яснення Івано-Франківського єпархіального управління УАПЦ щодо неправдивої статті газети “Дзеркало Коломиї”


 27 липня на інтернет-сторінці газети «Дзеркало Коломиї» було опубліковано статтю (до речі без зазначення прізвища автора) під кричущою назвою «11 автокефальних церков на Коломийщині перейшли до Київського патріархату», яку відразу підхопили інші інтернет-видання.

У зазначеній статті мова йде про те, що на Коломийщині Івано-Франківської області 11 релігійних громад автокефальних церков разом зі священиками на основі протоколу зборів одноголосно перейшли у підпорядкування Української православної церкви Київського патріархату.

Івано-Франківське єпархіальне управління УАПЦ офіційно повідомляє, що станом на сьогоднішній день (29 липня) до Консисторії не надходило жодних документів, які свідчили б про зміну церковної юрисдикції названими в статті громадами. Існують усні заяви кількох священиків про їхній особистий перехід в УПЦ КП, що жодним чином не тягне за собою зміну канонічного підпорядкування парафії в цілому.

Крім того, до моменту державної реєстрації змін до Статутів релігійних громад, які б засвідчували перехід з однієї конфесії в іншу, такі громади знаходяться в складі УАПЦ та канонічному підпорядкуванні правлячого архиєрея Івано-Франківської єпархії УАПЦ - митрополита Андрія.

У вказаній статті донедавна говорилося про те, що нібито віряни переконані, що автокефальна церква є сателітом Московського патріархату, яка не єднає, а, навпаки, роз’єднує Церкву і прихожан. Дякувати Богу, редакторам після певних роз’яснень вистачило розуміння прибрати це неправдиве речення, яке обурило та образило велику кількість прихожан УАПЦ. Крім того, такі твердження мають явні ознаки розпалювання міжконфесійної ворожнечі, що прямо заборонено законодавством.

Було б добре, щоб в майбутньому автори користувалися тільки перевіреними фактами, перш ніж їх оприлюднювати, особливо в церковних та міжконфесійних відносинах, а тим більше у теперішній час, коли триває розгляд питання надання Матір’ю-Церквою Вселенською Патріархією канонічного статусу Православній Церкві в Україні, а такі речі жодним чином цьому не сприяють, так само як і не сприяють об’єднавчому процесу в цілому.

Також хотілося б нагадати шановним авторам статті та всім читачам, що саме УАПЦ є Православною Церквою Українського народу, яка почала своє третє відродження ще 19 серпня 1989 року і з того часу незмінно зберігає чистоту віри та вірність рідному народу та державі.

Тому ще раз нагадуємо журналістам, що за не правдиву, наклепницьку інформацію, яка ображає моральну і духовну гідність християн і сіє розбрат між релігійними конфесіями потрібно буде відповідати перед Богом і Законом України.