< Блаженнійший Макарій очолив Пасхальну Св. Літургію в Успенському храмі м. Львова
10.04.2018 23:51 Age: 190 days
Рубрика: Новини з єпархій, новини Предстоятеля, новини Україна

Митрополит Макарій освятив пам'ятну дошку Патріярху Мстиславу у 120 річницю від Його дня народження в м.Івано-Франківськ


     Сьогодні, 10 квітня, в Івано-Франківську встановили меморіальну дошку Патріарху Мстиславу Скрипнику.

     Святійший Патріярх Київський і всієї України УАПЦ Мстислав (Скрипник) народився у 1898 році в Полтаві, а помер у канадському місті Ґрімсбі в 1993 році. Похований у крипті собору святого Андрія в Саут-Баунд-Бруку, США.

     Дошку ж встановили з нагоди відзначення 120-ї річниці від дня народження патріарха, в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”.

     Вшанувати видатного релігійного діяча прийшли сотні людей. Серед них були як прості франківці, так і десятки священослужителів з Української Автокефальної Православної Церкви на чолі із Предстоятелем УАПЦ Блаженнійшим Макарієм.

    У співслужінні Митрополита Галицького Кир Андрія та єпископа Коломийського кир Павла Блаженнійший Макарій очолив чин освячення пам'ятної дошки, яку відкрили у день 120-річчя від дня народження Святійшого Патріярха Мстислава.

    “Наша програма покликана зберегти пам’ять про видатних франківців. Ми прийняли рішення встановлювати такі дошки, і до кінця цього року вийде книга про героїв Івано-франківська. Дуже важливо продовжувати наші традиції та зберігати пам’ять”, – висловився мер м. Івано-Франківська п. Руслан Марцінків.

    2018 рік проголошено в УАПЦ роком Патріярха Мстислава. З ініціативи Високопреосвященнійшого Митрополита Галицького Кир Андрія Абрамчука, який є одним із перших священослужителів УАПЦ ІІІ відродження, яке було проголошено 19 серпня 1989 р. в Петро-Павлівській церкві м. Львова прот. Володимиром Яремою та прот. Іваном Пашулею, професором Василем Романюком було розпочато титанічну працю із дослідження історії перебування Патріярха Мстислава в Івано-Франківську.

    Слід нагадати, що саме старший син Ярослав Скрипник народився в Івано-Франківську саме в даному будинку, де було встановлено пам'ятний знак.

   За матеріалами uaoc.lviv.ua