< Митрополит Макарій п'ятий раз відвідав зону АТО
11.05.2016 22:25 Age: 3 yrs
Рубрика: Новини з єпархій

Київська громада УАПЦ взяла під опіку грецькі поселення із зони АТО


П'ятнадцятий раз 14-15 травня відбудеться поїздка у зону АТО українських волонтерів із м. Києва, які згуртовані довкола прот. Максима Стрихаря, священика парафії Різдва Богородиці УАПЦ (Сівки).

Небайдужі вірні громад УАПЦ м. Києва Різдва Богородиці та вмч. Юрія Побідоносця разом із українськими патріотами об'єдналися у місію св. Юрія.

Крім підтримки українських військовослужбовців, волонтери взяли під опіку грецькі поселення с. Старогнатівка та с. Гранітне Донецької області. Кияни допомагають мешканцям вказаних сіл продуктами харчування, медикаментами, дитячими та теплими речами. Минулого місяця було вперше організовано відпочинок-реабілітацію у таборі "Лісова застава" Київської області для 17 дітей та 2 дорослих із прифронтового села Старогнатівка Тельманівського району (на даний час відноситься до Волноваського району церез окупацію бойовиками м. Тельманове). Із дітьми працювали психологи та волонтери.

Як зазначив о. Максим Стрихар, села Старогнатівка та Гранітне вибрані не випадково, оскільки у них залишилося багато дітей (працюють школи), які потребують допомоги, а батьки не мають можливості виїхати в інші місця проживання. Знайшовши інформацію в інтернеті священик перебуваючи в зоні АТО відвідав вказалі населені пункти та побачивши реальний стан справ. Ці місця є знайомими для о. Максима, оскільки бабуся є гречанкою та народилася і виросла на цій території.

По поверненню до Києва о. Максим із колегами вирішили організувати допомогу потребуючим із даних сіл. Священик вважає: "Волонтерство - спосіб допомогти людям, показати незвичний для них пласт священичого служіння, можливість набути безцінний життєвий досвід. Волонтерство - це те, якою повинна бути Христова Церква".

За даними перепису 2001 року в Україні налічується 91,5 тисяч етнічних греків, переважна більшість яких (77,5 тисяч) мешкає в Донецькій області.