< Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій очолив святкове богослужіння в день Покрови Пресвятої Богородиці
15.10.2018 22:00 Age: 2 yrs
Рубрика: Новини з єпархій

Храмове свято Свято-Покровського Кафедрального Собору в Івано-Франківську


     14 жовтня 2018 року, Православна Церква святкує величне свято Покрова Пресвятої Богородиці.  Напередодні, 13 жовтня, у Свято-Покровському Кафедральному Соборі УАПЦ м.Івано-Франківська Високопреосвященніший Кир Андрій, Митрополит Галицький, Керуючий Івано-Франківською Єпархією УАПЦ у співслужінні кліриків Собору та запрошеного духовенства очолив відправу Всенічного бдіння. Також було відслужено акафіст святу, Владика помазував вірних освячених єлеєм. По закінченню відправи проповідь на тему свята виголосив прот. Микола Хрептак, настоятель храму Різдва Христового м.Івано-Франківська.  

     В самий день свята під урочисті передзвони переповнений вірянами Собор зустрічав свого Архіпастиря – Митрополита Галицького Кир Андрія. У притворі храму Владику зустрів ключар Собору, секретар Єпархіального управління митр.прот. Богдан Романюк, який виголосив вітальне слово. Під мелодійний спів Архієрейського хору під керівництвом п.Юлії Гунчак Владика ввійшов до храму та окропив молільників святою водою. В супроводі Преосвяшеннійшого Єпископа Коломийського, вікарія Івано-Франківської Єпархії Кир Павла Митрополит Андрій очолив відправу Божественної Літургії. Владикам співслужили духовенство Собору та запрошені священики Івано-Франківської Єпархії. На запричасному проповідував митр.прот. Дмитро Кашевко, декан Яремчанський.

     По закінченні Літургії Владика Андрій виголосив повчальну духовно-патріотичну проповідь, в якій наголосив на виняткові важливості значення свята, а також на патріотичному вихованні нації, оскільки сьогодні відзначається День захисника України, День створення УПА та День Українського козацтва, пригадавши всім мрію першого Українського Патріарха Православної Церкви Мстислава (Скрипника), про те, що саме свято Святої Покрови має бути також святом Українського війська.

     За Богослужінням молилися міський голова м.Івано-Франківська п.Руслан Марцінків та начальник відділу внутрішньої політики п.Ігор Кінаш, яких було нагороджено церковними відзнаками. Також церковних нагород та Архієрейських грамот були удостоєні учасники бойових дій на сході України, жертводавці та прихожани Собору.

    Наймолодші парафіяни привітали архієреїв та всіх присутніх поетичними рядками, а в свою чергу Владика Андрій обдарував діточок подарунками. Після цього вся повнота вірних долучилася до Чину водосвяття на передсоборовій площі ім.Патріарха Мстислава. Після окроплення вірних освяченою водою відбувся Хресний хід довкола Собору з читанням Святого Євангелія.    

     В цей же день з благословення Митрополита Андрія, митр.прот. Роман Козак, голова Єпархіального Церковного Суду в супроводі прот. Андрія Сегіна, настоятеля храму Преображення Господнього с.Сарники Рогатинського деканату та прот. Мирослава Гулика, місійного священика-капелана Івано-Франківської Єпархії, взяв участь у заходах присвячених святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню створення УПА та Дню Українського козацтва. У Меморіальному сквері біля пам’ятного Хреста та могил новітніх Героїв України було відслужено панахиду, після чого процесія вирушила на Вічевий майдан, де було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці. У відправі також взяли участь духовенство УПЦ КП та УГКЦ.

   За матеріалами uapc.if.ua