< У Кафедральному Соборі м. Тернополя вшанували Чудотворну Ікону Божої Матері Тернопільської
04.07.2016 22:25 Age: 3 yrs
Рубрика: новини з діаспори

Єрархи УПЦ в США прибули до Австралії для участі у XVIII єпархіяльному соборі


Як повідомляє Марійка Галябурда-Чигрин із Австралії 3 липня 2016 в церкві св. Афанасія Лубенського УАПЦ в сіднейському передмісті ҐРЕNВІЛ (GRANVILLE) Владика Даниїл Зелінський відправив Святу Літургію. Співслужив йому отець Михайло Соломко, настоятель Парафії УАПЦ ім. св. Миколая з Канбери.

Присутнім був і Високопреосвященний Митрополит Антоній, первоєрарх УАПЦ в діяспорі.

Владика Даниїл молився разом з вірними за дітей в Україні, яким Американська Єпархія фінансово допомагає, за військовиків, які боряться на війні за цілісність границь України, в Східній Україні, за всіх і вся, як співається під час Служби Божої. Виголосив прекрасну проповідь.

Після Служби сестриці Парафії подали легку перекуску.

 "Українцям православним Австралії потрібен такий енергійний молодий Владика, він і легко жартує, цікавиться нашим життям. Надіймося, що й українська Австралія йому подобається" - зазначила у своєму дописі пані Марійка.

Цього ж дня українська спільнота Сіднею, в Австралії відзначила Проголошення Відновлення Української Державности Актом 30-го червня 1941 в залі Спілки Української Молоді в Домі Молоді.

Відзначення відкрив Ярослав Дума, прочитавши привіт Проводу ОУН з нагоди 75-ої річниці проголошення.

"Молодий дружинник, він мій улюблений сумівець Осередку СУМ-у Сіднею Маркіян Стефанишин, - відчитав прекрасною українською мовою, чіткою, виразною дикцією, змістовну доповідь на тему дня, яку сам написав. Я рада, що буду мати прекрасного молодого заступника, доповідача! Маркіян вже невперше виступає на сцені і подобається громадянству своїми виступами. Він дуже цікавиться подіями, які відбуваються в Україні" - зазначила Марійка Галябурда-Чигрин.

Своєю присутністю відзначення збагатили гості - Високопреосвященний Митрополит Антоній, Первоієрарх УАПЦ в Діяспорі, та Високопреосвящений Архиєпископ Даниїл, котрий також привітав присутніх в імені УАПЦ. Він бував в часі подій на Майдані в Києві і згадав кілька епізодів подій, які там пережив.

Владика Даниїл був вражений виступом Маркіяна Стефанишина і підійшов до нього, потиснув йому в знак подяки і признання руку.