<  Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій разом з волонтерами єпархії відвідав захисників землі української
22.02.2016 22:25 Age: 3 yrs
Рубрика: новини світові

Ієрархи УПЦ в США у Стамбулі молилися за загиблих героїв України


21 лютого 2016 рокуз благословення Вселенського Патріарха Константинопольського Варфоломія І у стародавньому Свято-Миколаївському соборі у Стамбулі (Константинополі) молитовно «вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та героїв, загиблих за волю України у війні з російським агресором».

Як повідомив Генеральний консул України в Стамбулі Василь Боднар, Божественну літургію українською мовою та поминальний молебень за героїв Небесної сотні та воїнів, загиблих у «війні з російським агресором», здійснили ієрархи і духовенство УПЦ в США. Зокрема, з благословення Патріарха Варфоломія, службу очолили митрополит Ієрапольський Антоній (Щерба), Предстоятеля УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США та діаспорі, скарбничий Асамблеї канонічних православних єпископів Америки, а також єпископ  Даниїл (Зеленський) Памфілійський, голова Консисторії і заступник Голови Архієрейського Собору УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США, який також є головою Комітету з правових питань Асамблеї канонічних православних єпископів Америки.

Українським ієрархам у Стамбулі співслужили українські та грецькі священики Константинопольського Патріархату.

Богослужіння було відправлене для української православної громади Стамбулу, яка перебуває під омофором Вселенського Патріархату.

Разом з представниками української громади у богослужінні взяли участь Генеральний консул України в Стамбулі Василь Боднар та працівники українського диппредставництва.

20 лютого Собор єпископів УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США та діаспорі ухвалив звернення з приводу другої річниці масового розстрілу учасників Євромайдану в Києві, а також закликав світову громадськість стримувати військову агресію Росії проти України.