< Митрополит Андрій відвідав Косівщину
12.01.2016 23:47 Age: 5 yrs
Рубрика: Новини з єпархій

Духовенство Жовківського деканату УАПЦ відвідало зону АТО


11-12 січня 2016 року з благословення Предстоятеля УАПЦ Блаженнійшого митрополита Макарія священнослужителі Жовківсько - Кам'янка - Бузького деканату УАПЦ (декан о.Іван Сас, о.Руслан Матвієнко, о.Василь Мороз, о.Андрій Верес, о.Тарас Тимчишин та водій Ігор Малетич) відвідали українських військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО.

В той час, коли Блаженнійший митрополит Макарій разом з іншими священиками Львівської єпархії відвідував (вже у черговий раз) з 24 тонами гуманітарної допомоги наших воїнів на теренах Луганщини та Донеччини, священнослужителі Жовківсько - Кам'янка - Бузького деканату відвідали воїнів на блокпостах у напрямку Красноармійськ - Донецьк. Важка, засніжена дорога (1300км) супроводжувала цю благу подорож, яка тривала близько 23 годин. Прямували до бійців зведеної штурмової добровольчої роти "Карпатська Січ" 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, в склад якої входить багато воїнів з різних регіонів України. Серед добровольців є чимало тих, які приймали участь в обороні Донецького міжнародного аеропорту та звільненні с.Піски від терористичних збройних угруповань.

Доїхали аж надвечір!!! Бійці тепло зустріли нашу "делегацію", розмістили нас, створивши для цього, можна сказати, комфортні умови. До пізньої ночі тривало спілкування з командуванням роти та рядовими воїнами. Нас здивувала безстрашність воїнів (дійсно героїв), той патріотизм, з яким вони вирушають у бій, боронячи свою Батьківщину. Варто сказати і те, що добровольці "Карпатської Січі" займають перші бойові позиції біля Донецького аеропорту і практично неозброєним оком бачать нашого ворога. Дивує і те, що добровольча рота у своєму складі налічує чимало молодих, справді безстрашних дівчат, які на рівні з чоловіками зі зброєю в руках стоять на блокпостах і навіть знаходяться на передовій. Всюди видно порядок та військову дисципліну, поєднану з такою братньою любов'ю та патріотизмом: "Інакше ворога не здолати!" - розповідав командир роти.

Зранку відслужили молебень за здоров'я всіх наших воїнів, за мир і спокій в Україні, за найшвидше закінчення війни, у якій загинуло стільки "цвіту" української нації. Соборно помолилися за спокій душ військових, які героїчно загинули в бою, бо ціною власного життя боронили рідну землю від зазіхань російського агресора. Також священиками деканату було освячено українські стяги з написаними побажаннями для воїнів від дітей парафій. Завдяки пожертвам парафіян та небайдужих людей - меценатів закуплено і зібрано медикаменти, одяг, продукти харчування та речі першої необхідності, які було передано військовим.

Протягом цього короткого часу наше духовенство відвідало такі населені пункти: с.Карлівка Мар'їнського району (звільнене від терористів у липні 2014 року), с.Нетайлове Ясинуватського району (звільнене від терористів у липні 2014 року), с.Первомайське Ясинуватського району та с.Водяне Ясинуватського району, які неодноразово піддавались обстрілам з боку терористів. Отці знаходились неподалік с.Піски, с.Опитне та с.Тоненьке. Було побачено неприємну картину: зруйновані будинки, напівпорожні села, все те, що посіяла війна.

Користуючись відносно спокійною ситуацією, командуванням "Карпатської Січі" було дозволено священнослужителям відвідати і передові позиції на так званому "Мурашнику" (терористи називають "Пульсар"), в районі поблизу Донецького аеропорту. Важко, мабуть, собі уявити, але в окопах та бліндажах на передовій лунала Різдвяна коляда. Справді незабутні миттєвості!!! Мужнім воїнам було роздано освячені Різдвяні просфори для підтримки тілесних і духовних сил, а також благословенні іконки. В цей час військові ознайомили своїх гостей зі своїм щоденним життям, яке не можна назвати ні буденним, ні спокійним, оскільки інтенсивно проводяться обстріли зі сторони терористів різною зброєю. Побажавши бійцям щасливого несення служби, передавши теплі вітання від своїх громад, особливо вдячність від дітей, повернулися у розташування. "Тримайтеся хлопці! З нами Бог! З вами вся Україна!!!"

Підсумовуючи нами побачене і почуте, можемо констатувати той факт, що в Україні дійсно складна ситуація, яка внесла смуту в наше життя, однак дивлячись на наших захисників, можемо з впевненістю сказати, що у нас є майбутнє з такими славними синами і доньками України, які здатні захищати, розбудовувати і розвивати нашу державу Україну.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

СЛАВА НАШИМ ЗАХИСНИКАМ - ГЕРОЯМ!!!