< Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій очолив літургію в с. Циркуни на Харківщині
30.09.2018 23:51 Age: 1 year
Рубрика: Новини з єпархій, новини Предстоятеля

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій в день храмового свята відвідав с. Гончари Львівської єпархії


     У день пам'яті мцц. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, 30 вересня 2018 року, день храмового свята відзначила громада у с. Гончари Пустомитівського деканату Львівської єпархії УАПЦ. З цієї нагоди на запрошення настоятеля та парафіян для очолення святкового Богослужіння до своїх вірних прибув Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, якого на подвір'ї храму та у самій святині з вітальними словами зустріли парафіяни, настоятель та запрошенне духовенство.

    Під час Літургії, в якій лунала молитва за Україну, її народ, українське військо та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, Його Блаженству співслужили священослужителі з Пустомитівського, Городоцького, Жовківсько-Кам'янка-Бузького та Львівського деканатів єпархії.

    З проповіддю до всіх присутніх звернувся протоієрей Василь Яцків, настоятель парафій у с. Чишки та с. Виннички, який розповів про життя мучениць, яких у цей день вшановує Церква, їхню любов до Господа та відданість Йому під час тортур заради збереження віри, яка являлася основою їхнього земного життя.

     Після закінчення Богослужіння до парафіян та гостей звернувся Першосвятитель, який привітав усіх з храмовим святом, висловив вдячність настоятелю та парафіянам за їхню жертовність та невтомну працю для парафіяльного храму, свідченням чого являється прекрасний розпис внутрішніх його стін. Уділивши архіпастирське благословіння, Митрополит Макарій удостоїв настоятеля храму ювілейним орденом рівноапостольного Володимира з нагоди 1030-ліття хрещення Руси-України, а меценатів та найактивніших парафіян іншими церковними нагрудними нагородами й благословенними грамотами, побажавши всім Божого благословення та заступництва святих мучениць - покровителів храму та парафії.

    Зі словами вдячності своєму правлячому архієрею звернувся настоятель храму прот. Олег Малетич, який зазначив, що духовна підтримка Предстоятеля високо цінується всією громадою. Торжественні урочистості завершились співом многоліття та елеопомазанням.