< Архиєпископ Харківський і Полтавський Афанасій
29.01.2016 02:17 Age: 5 yrs
Рубрика: правлячі архієреї

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир ( Шлапак )


Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир ( в миру Василь Володимирович Шлапак ) народився 03 серпня 1979 року в с.м.т. Черняхів Житомирської області в сім'ї службовців. Після закінчення Черняхівської середньої школи в 1996 році навчався і закінчив пастирсько-богословські курси при Житомирському єпархіальному управлінні. 28.11.1996 - дияконська хіротонія 29.12.1996 - хіротонія у пресвітера у стані целібата звершена єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом ( Каргою)

За час служіння за ревну працю був відзначений рядом священичих нагород, та призначений благочинним Черняхівського та в.о. Радомишльського округів .
  В 1997-2001 рр.навчався в Київській Духовній Семінарії.
  В 2001-2006 рр.навчався в Чернівецькому Національному університеті за спеціальністю релігієзнавство і філософія .
 В  2007 р. закінчив Магістерський курс при Львівській Православній Духовній Академії та продовжив навчання в аспірантурі даного закладу .

В 2009 р. успішно здобув наукову ступінь  кандидата богословських наук в ЛПДА. 

В 2008 року через непопулярну методику управління єпархією архієпископа УПЦ-КП Ізяслава отець Василь вимушений був покинути Київський Патріархат  та звертається з проханням до Предстоятеля УАПЦ  Блаженнішого митрополита Мефодія (Кудрякова) прийняти його в клір Житомирської єпархії УАПЦ.

 10 лютого 2009 року, в день св.преп. Єфрема Сіріна з рук митрополита Київського і всієї  України Мефодія приймає чернечий постриг з возведенням у сан ігумена. До дня Святої Пасхи ігумен Володимир нагороджується возведенням у сан архімандрита, і призначається адміністратором УАПЦ на Житомирщині. 

20-го червня 2009 року Архієрейський собор УАПЦ обирає архімандрита Володимира (Шлапака), клірика Житомирської єпархії УАПЦ, єпископом Житомирським і Поліським. 21-го червня у церкві Різдва Христового м.Тернополя здійснена архієрейська хіротонія єпископа Володимира.

 25 травня 2011 року постановою Архієрейського собору та указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ призначається на посаду голови фінансового відділу при Київській Патріархії. Цього ж року указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ  возведенний в сан Архієпископа.

Протягом 2012 - 2014 ( рр.) був відповідальним шеф-редактором офіційного сайту УАПЦ .

 28 липня 2013 року в день 1025 ліття Хрещення Київської Русі нагороджений Блаженнішим Мефодієм ,Предстоятелем УАПЦ, орденом князя Володимира Великого. 

З 2014 року викладає предмет Християнської етики в Черняхівській гімназії Житомирської області ,також займає посаду помічника Народного депутата України П.В.Дзюблика 

В 2015 році захистив дисертацію  з присвоєнням вченої ступені доктора теології ( ThDr )  при Пряшівському університеті (Словаччина)

10 липня 2015 року рішенням Архієрейського собору УАПЦ та указом Блаженнішого Макарія  митрополита Київського і всієї України , Предстоятеля УАПЦ призначений керуючим новоутвореної Житомирської єпархії .