< Блаженніший Митрополит Макарій у свято Успіння Пресвятої Богородиці очолив святкові богослужіння в храмі м.Дубляни на Львівщині
30.08.2018 23:51 Age: 202 days
Рубрика: Новини з єпархій

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир очолив богослужіння в свято Успіння Богородиці


     28 серпня наша Православна Церква молитовно святкує велике в церковному році свято - Успіння Пресвятої Владичиці нашої Діви Марії. Буденний день не завадив цьому святу. Багато вірян прийшли до храму, серед них чимало дітей. Це свято присвячене спогадам про Успіння (смерть) Божої Матері.

     У православ'ї він належить до одного з головних, двунадесятих свят. Успіння Матері Пресвятої Богородиці означає завершення Її земного життя і піднесення на небеса до Її Сина і нашого Господа. Святу Успіння Богородиці передує суворий двотижневий Успенський піст, який приурочено до цього знаменного дня.     

     Напередодні свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Високопреосвященніший Володимир, Архієпископ Житомирський і Поліський в співслужінні кліриків кафедрального храму, звершив святкове всенічне бдіння. Під час вечірнього богослужіння владика Володимир звершив чин літії з освяченням хлібів, пшениці, вина та єлея. На ранній Його Високопреосвященство після полієлея та прочитаного святкового Єванглія, Владика помазав всіх присутніх вірян освяченим єлеєм. На завершенні вечірнього богослужіння Архієпископ Володимир разом з духовенством звершив славлення перед іконою свята в центрі храма.

     На вході Його Високопреосвященство зустрічали з квітами віряни, та з благоговійністю схиляли голови під Архієрейське благословіння. Правлячому архієрею співслужили клірики храму. На сугубій єктенії були проголошені особливі прохання про припинення кровопролиття в Україні.

     Після закінчення Божественної Літургії, Владика Володимир звернувся до віруючих з проповіддю, в якій розповів про життя і шанування Пресвятої Богородиці, а також привітав духовенство і прихожан з цим святом.

     Архієпископ вже вдруге провів молебень на початок навчального року та благословив учнів і студентів, з окропленням освяченої води.

    За матеріалами uapc.zt.ua