< Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій очолив урочистості в с. Нагачів, що на Яворівщині Львівської області
17.09.2018 23:51 Age: 1 year
Рубрика: Новини з єпархій

Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій звершив літургію в с. Соколове на Харківщині


    «Бог кожного обдаровує талантами – різними, щоб світ розвивався у гармонії духа й тіла, у гармонії духовного й фізичного, яка забезпечує життєдіяльність людини на землі. Але найбільший дар – це життя, яке ми повинні прожити в гармонії з Богом, в єдності з Ісусом, у любові, яка є найціннішим скарбом і найвагомішим плодом, котрий ми повинні принести як підсумок перебування на землі», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

    16 вересня 2018 року, 16-ої неділі після П’ятидесятниці, вископреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Успенському храмі с. Соколове на Харківщині. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець) – секретар Консисторії (єпархіального управління), протоієреї Станіслав Аштраф’ян – благочинний Харківщини, настоятель храму, та Олександр Горай, ієрей Сергій Довганюк.

    «На початку притчі про таланти, яку ми з вами сьогодні чули, Господь розповідає про господаря, котрий вирушав у далеку дорогу у своїх справах, уділивши своїм робітникам певну кількість коштів – талантів, які вони повинні були примножити. І від’їхав собі, надавши їм свободу використання даних ним дарів. Це не означало, що й Христос, як той господар, залишає нас, стає відсутнім у нашому житті. Це означає, що Бог обдаровує нас свободою, як і сказав: «Я прийшов зробити вас вільними». І ось цей проміжок часу, більший чи менший, у просторі вічності, між даруванням і нашою відповіддю, коли Він покличе душу на звіт, є свідченням величі людської особи, прирівняної Богом до Себе: «І зробимо людину за подобою Своєю»,  зазначив архіпастир у повчальному слові під час богослужіння.

   Після літургії, керуючий єпархією архієпископ Афанасій, обговорив із настоятелем Свято-Успенської парафії, протоієреєм Станіславом Аштраф’яном, створення при парафії сестринської спільноти із тих віруючих жінок, які виявили бажання присвятити своє життя Господу Ісусу Христу.

   За матеріалами uaoch.com