< Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій очолив св. Літургію у громаді УАПЦ м. Кам'янця-Подільського в день храмового свята
30.11.2018 23:51 Age: 1 year
Рубрика: Новини з єпархій

Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій освятив накупольні хрести


     29 листопада 2018 року, в день пам’яті апостола і євангеліста Матвія, Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ, відвідав з архіпастирським візитом с. Давидівку Пирятинського району на Полтавщині.

     В тимчасовому храмі-каплиці парафії вмч. Георгія Побідоносця архієпископ Афанасій звершив молебень до Пресвятої Богородиці. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, обласний благочинний, та протоієрей Іван Піпак, настоятель Свято-Георгіївської парафії. Після молебня владика Афанасій вручив Благословенні архієрейські грамоти парафіянам, які доклали найбільше зусиль, допомагаючи в будівництві нового храму.

     Потім архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій очолив хресну ходу до будови нової церкви в центрі села. Тут владика Афанасій звершив чин освячення накупольних хрестів, а також благословенними грамотами відзначив працю будівельників.

     На цю історичну подію в житті Давидівки прийшли жителі села з дітьми. Після завершення молебня парафіяни мали змогу прикластися до щойно освячених хрестів. Потім освячені куполи з хрестами були встановлені на храмі. Будується храм за допомогою головного жертводавця, директора місцевого господарства Василя Донченка, відзначеного архієпископом Афанасієм церковною нагородою – орденом прп. Іллі Муромця. Віднині хресні знамена Господа Ісуса Христа сяють Божою славою над Давидівкою, захищаючи її мешканців від усього злого.