< Предстоятель УАПЦ прийняв участь у черговому засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
05.06.2017 21:18 Age: 1 year
Рубрика: Новини з єпархій

Архієпископ Афанасій очолив св. Літургію у кафедральному храмі Черкасько-Кіровоградської області


4 червня 2017 року Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в храмі Пресвятої Трійці с. Червона Слобода, що під Черкасами. Спільно з Владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.Як зазначив у своєму слові владика Афанасій, саме тому, що написати Євангелію апостолів надихнув Сам Бог, слово Боже неможливо знищити ні силою влади, ні грошей, ні вивертами людської думки. Ніщо не здатне порушити правду Божу. «А найбільша правда Божа в Його заповіті: «Любіть один одного, як Я вас полюбив», а полюбив він нас до пролиття жертовної крові й хресного розп’яття. На цій правді стоїть Євангелія, на цій правді ось уже сто років стоїть наша свята Українська Автокефальна Православна Церква – плоть і кров українського народу, тисячі вірних якої у 20-30-40 роках минулого століття, з великої любові до рідної землі, до Неньки-України, до рідної Церкви, повторили жертовний подвиг християн перших століть, коли утверджувалася в світі Христова віра, – наголосив проповідник. – Освячена кров’ю мучеників, правда любові повинна бути фундаментом нашої Церкви і кожної парафії, бо цей фундамент непорушний».

Розкривши тему любові між братами й сестрами в Ісусі Христі – членами громади храму Пресвятої Трійці, владика Афанасій нагадав вірянам, що «Наша Церква, народжена з волі Бога Отця сто років тому для спасіння українського народу, окроплена кров’ю мучеників автокефальних і освячена Духом Святим, наснажується живою водою благодаті Духа і ці живодайні ріки ніколи не зміліють в її житті».

Насамкінець архієпископ Афанасій закликав усіх присутніх у храмі прославити у це велике свято Пресвяту Трійцю – Отця, і Сина, і Святого Духа щирою молитвою подяки: «Пресвята Трійце, слава Тобі».

Після літургії Владика Афанасій із духовенством відслужив вечірню П’ятидесятниці з коліновклонними молитвами.