< В Хрестопоклінну неділю Преосвященнійший Тихон єпископ Тернопільський звершив Божественну літургію в Кафедральному храмі Різдва Христового м. Тернопіль
12.03.2018 23:51 Age: 6 days
Рубрика: звернення

ЗАЯВА ПРО ВЧИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ


                                            Голові Служби безпеки України

                                            Василю Сергійовичу Грицаку

      04 березня 2018 р. починаючи з 19:30, в ефірі телеканалу “1+1” у програмі телевізійної служби новин «ТСН. Тиждень», у сюжеті Сергія Гальченка «Таємний лист від лукавого» (https://tsn.ua/politika/kirile-priydi-v-interneti-opublikovano-sensaciyne-zvernennya-uapc-do-moskovskogo-patriarhatu-1118934.html), громадянкою України Шевчук Наталією Михайлівною (реєстраційний номер облікової картки платника податків: 2821312069; адреса: 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Пушкінська, буд. 59б, кв. 23), яка надавала інтерв’ю в даній програмі стосовно Релігійної організації «Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви» (Патріархія УАПЦ) (код ЄДРПОУ 24074457; адреса: 04000, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 8а; тел.: (044) 279-32-18; e-mail: kuapts@ukr.net), поширено інформацію, що не відповідає дійсності, є неправдивою, такою, що формує негативну думку про Патріархію УАПЦ, а також про керівника Релігійної організації Малетича Миколи Івановича (Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви), та усієї УАПЦ, ганьбить честь, гідність та ділову репутацію останніх.

    Шевчук Наталія у своєму виступі звинуватила Предстоятеля УАПЦ у написанні скандального листа, про звернення до голови РПЦ Кирила із проханням допомогти відродити “древню Галицьку митрополію”.

    Відповідний лист опублікувала так звана колишня помічниця покійного Предстоятеля УАПЦ Мефодія Наталія Шевчук за посиланням http://mefodiy.org.ua/ru/nataliya-shevchuk-30-pitan-do-mitropolita/ (копія листа роздрукована з даного ресурсу та додається до цієї заяви).

    Скандальний лист є неправдивим і підробленим як за своїм змістом, так і містить підроблений підпис Блаженнішого Макарія.

    У зв’язку з вищевикладеним, вважаю, що дії Шевчук Наталії Михайлівни направлені на дискредитацію УАПЦ та її Предстоятеля Блаженнішого митрополита Макарія, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі, несучи загрозу розділення України за церковно-релігійною ознакою та інформаційне спряння іноземній державі в умовах збройної агресії на нашу державу з боку Російської Федерації.

    За таких обставин, в діях Шевчук Наталії Михайлівни вбачаються ознаки складів кримінальних провопорушень, передбачених ст. 111, 161, 358 КК України.

    Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

   Згідно зі ст. 216 КПК України, досудове розслідування злочину, передбаченого статтею 111 КК України, віднесено до компетенції слідчих органів безпеки України.

   Мені як заявнику зрозумілі кримінально-правові наслідки подачі даної заяви про злочин, зокрема, кримінальна відповідальність, передбачена ст. 383 КК України.

   На підставі викладеного та керуючись ст. 55, 214, 218 КПК України,–

                                                                        ПРОШУ:

1. Прийняти, невідкладно зареєструвати дану заяву та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення та направити на адресу заявника документ, що підтверджує прийняття, реєстрацію даної заяви про злочин та її реєстрацію у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

2. Розпочати за цією заявою про злочин досудове розслідування у формі досудового слідства за фактом вчинення Шевчук Наталією Михайлівною (реєстраційний номер облікової картки платника податків: 2821312069; адреса: 08292, Київська обл., місто Буча, вул. Пушкінська, буд. 59б, кв. 23) злочинів, передбачених ст. 111, 161, 358 КК України.

3. Письмово повідомити заявника, у встановленому законом порядку та строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування.

 

Додаток: копія підробленого листа на 1 арк.

 

                                                                                                                              Блаженніший МАКАРІЙ,

                                                                                                  Митрополит Київський і всієї України,

                                                                                                                                  Предстоятель УАПЦ

                                                                                                                           (Малетич Микола Іванович)