< Предстоятель УАПЦ очолив ювілейне святкування храмового празника громади м. Звенигородка Черкаської області
29.05.2017 21:18 Age: 1 year
Рубрика: Новини з єпархій, новини Предстоятеля

Блаженніший Макарій здійснив архіпастирську візитацію Кіровоградщини


27-28 травня Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ здійснив архіпастирську візитацію Кіровоградщини.

На запрошення настоятеля Свято-Володимирівської парафії м. Кропивницький прот. Йосифа Дрекало Блаженніший Владика відвідав громаду УАПЦ міста та області.

У рамках відзначення "Року захисту дитини", яке було проголошено Вселенським Патріярхом Святійшим Варфоломієм у 2017 році, 27 травня Митрополит Макарій у супроводі прот. Йосифа Дрекало (м. Кропивницький), митр. прот. Дмитра Присяжного (Київський декан), митр. прот. Сергія Ковальчука (м. Біла Церква), диякона Юрія Федіва (м. Львів), диякона Олексія Окремова (м. Київ), диякона Юрія Чередниченка (м. Київ)  представників громади УАПЦ та ГО "Корпус миру" (США) відвідали дитячий сиротинець міста Кропивницький.

Духовенство ознайомилося із життям закладу, зустрілися із вихованцями та передало гуманітарну допомогу від Церкви.

У свою чергу дітки підготували святкову програму для шанованих гостей, показавши відмінне вміння декламування віршів, виконання українських пісень та дитячих танців.

Щирі слова подяки вихователям висловив Глава УАПЦ у своєму слові до колективу сиротинця та до маленьків вихованців, які з радістю прийняли духовенство.

Цього ж дня Блаженніший Макарій очолив Всенічну відправу у Свято-Володимирівському храмі м. Кропивницький.

28 травня Блаженніший Макарій очолив св. Літургію у Свято-Володимирівському храмі. 

Цього дня для громади УАПЦ в м. Кроповницький відбулася значна подія у парафіяльному житті. Вперше Глава УАПЦ відвідав місто, очолив св. Літургію та звершив чин освячення надкупольного хреста.

При вході до храму чисельно Митрополита зустріли парафіяни, а вихованці недільної школи віршами і квітами висловили вдячність за візит Глави УАПЦ.

При вході настоятель храму прот. Йосиф Дрекало запросив Блаженнішого Макарія очолити молитву за вірних парафії та чисельних гостей, які цього дня прибули до храму.

У співслужінні священиків Кіровоградщини та Київщини Блаженніший Макарій очолив св. Літургію.

У часі св. Літургії на Малому вході Блаженніший Макарій нагородив церковними нагородами духовенство УАПЦ Кіровоградщини.

Мелодійно архієрейську св. Літургію супроводжував парафіяльний хор, який виконав твори велетнів української духовної спадщини о. Кирила Стеценка, о. Михайла Вербицького та ін.

Десятки маленьких парафіян цього дня отримали св. Причастя від Митрополита Макарія. Також значна частина громади приступили до св. Сповіді і св. Причастя.

У своєму слові Митрополит Макарій подякував громаді за вірність Українському Православ'ю, священику за титанічну працю у парафії і місті.

 Слова подяки лунали і настоятеля громади Блаженнішому Макарію, духовенству УАПЦ, яке прибуло розділити спільну молитву і радість громади.

Особливі слова подяки лунали і для Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного, які великою делегацією (30 осіб) на чолі із Головою о.д. Юрієм Федівим прибули на торжество громади УАПЦ Кропивницького.

Після відправи Блаженінший Макарій очолив чин освячення надкупольного хреста.

За жертовність і працю у житті громади Владика Макарій вручив церковні нагороди о. Йосифу, Дрекалу, регенту хору п. Світлані Ведуті, а також жертводавцям та членам парафіяльної ради та активним вірним.

Цього ж дня Блаженніший Макарій відвідав громаду УАПЦ Покрови Богородиці м. Знам'янка (настоятель прот. Степан Палько).

Блаженнішого Владику зустріли парафіяни хлібом і сіллю. Митрополит благословив вірних, ознайомився із життям громади та провів зустріч із активом громади.

Опісля Блаженніший Макарій відвідав дитячий сиротинець м. Знам'янка. Владика ознайомився із життям вихованців, умовами праці персоналу. Для шановних гостей дітки підготували святкову програму.